دانلود رمان ناتور(ناطور) دشت

دانلود رمان ناتور(ناطور) دشت

نویسنده: جروم دیوید سالینجر
خلاصه ای از داستان رمان:
داستان از آنجایی شروع میشود که هولدن کالفیلد پسر ۱۷ ساله در یک بیمارستان بستری است و قصد دارد عوامل رسیدنش به وضعیت فعلی خود را شرح دهد و پایه داستان از اینجا شکل میگیرد که هولدن به خاطر وضعیت بد تحصیلی از مدرسه اخراج شده و به خاطر این که آب ها از اسیاب بیوفته و با عکس العمل بد پدر و مادرش رو به رو نشه تصمیم میگیره که دو روزی را به سفر و تفریح بگذرونه …
ناتور(ناطور) به معنی نگهدارنده باغ هست...
قسمتی از متن رمان:
اگه جدا می خوای درباره ام بشنوی، لابد اولین چیزی که می خواهی بدونی اینه که کجا به دنیا اومده ام و بچگی گندم چه جوری بوده و پدرو مادرم قبل از به دنیا اومدنم چی کار می کردن واز این جور مزخرفات دیوید کاپرفیلدی؛ اما من اصلا حال و حوصله تعریف این چیزهارو ندارم.
اولا که این حرفا خسته م میکنه، ثانیا هم اگه یه چیز کاملا خصوصی درباره ی پدر و مادرم بگم، هردوشون خونروش دو قبضه می گیرن. هر دوشون سر این چیزاحسابی حساسن، مخصوصا پدرم. هردوشون آدمای خوبی ان -منظوری ندارم- اما بد جوری هم حساسن.
تازه، اصلا قرار نیست کل زندگینامه ی نکبتم رو، یا چیزی شبیه اون رو برات تعریف کنم. فقط داستان اتفاقات مسخره ای رو که دور و بر کریسمس گذشته، قبل از اینکه حسابی پیرم درآد، سرم اومد و مجبور شدم بیام اینجا بی خیالی طی کنم برات تعریف می کنم. منظورم همون داستانیه که برای د.ب تعریف کردم؛ اون برادرمه و از این حرفا، تو هالیووده.
از این محل کوفتی خیلی دور نیست، آخرهای هر هفته میاد یه سری بهم می زنه. قراره ماه دیگه که شاید برم خونه با ماشینش من رو برسونه. تازه یه جگوار خریده. یکی از اون أتل های انگلیسی کوچولو که دویست مایل تو ساعت گاز می خوره. دور و بر چار هزار تا براش آب خورده. الان دیگه خیلی خر پوله. قبلا ها نبود. اون موقع ها که خونه بود یه نویسنده معمولی بود. این مجموعه مهشر داستان کوتاه رو نوشت، شاید اسمش رو شنیده باشی، ماهی طلایی اسرار آمیز.
بهترین داستان همون داستان ((ماهی طلایی اسرار آمیزه)). درباره اون پسر بچس که نمی ذاشت کسی ماهیشو ببینه، چون با پول خودش خریده بودش. خیلی بهم حال داد. حالا تو هالیووده؛ د.ب بدکاره شده. اگه یه چیز باشه که من ازش متنفر باشم، همین سینماس. اسمش هم جلو من نبر.
خب حالا می خوام داستانم رو از روزی که دبیرستان آمادگی پنسی رو ول کردم شروع کنم. دبیرستان آمادگی پنسی همون مدرسه ایه که توی اگرستاون پنسیلوانیاس. احتمالا اسمش رو شنیدی، یا آگهی هاش رو خوندی. تقریبا تو هزار تا مجله تبلیغ می کنن، همیشه هم عکس یه خر خون رو که نشسته رو اسب داره از روی نرده می پره، تو آگهی هاشون می زنن. انگار قراره تو پنسی فقط چوگان بازی کنی. من که حتی یه دونه اسب هم دور و بر مدرسه ندیده ام. زیر عکس پسره هم همیشه نوشته: ((از سال 1888 ما در تغییر پسران به جوانان روشنفکر و با فرهنگ سهیم بوده ایم)) لوس بی مزه. در تغییر کثافت شاگرد هم هیچ سهمی بیشتر از مدارس دیگه ندارن. من که هیچکی رو اونجا ندیدم که روشنفکر و با فرهنگ و از این حرفا باشه. شاید فقط دو نفر بودن. اون دو نفر هم احتمالا قبل اومدن به پنسی، هم با فرهنگ بودن هم روشنفکر..
چهار شنبه 1 دی 1395

رمان های پیشنهادی:

رمان عسل

رمان آوای فاخته

رمان بی بی بیدل

رمان عشق رئیس جمهور

رمان غرور طاووس

مشاهده لیست کامل رمان ها

ارسال نظر

نام شما:
پست الکترونیکی:
دیدگاه شما:


رمانهای پر بازدید

تماس با ماپيشنهاداتراهنمای دانلود رمان

برای دانلود از طریق گوشی موبایل بهتر است از نرم افزارهای دانلود موبایل استفاده شود. ADM یکی از بهترین و قدرتمندترین اپلیکیشن های مدیریت حرفه ای و پیشرفته برای فایل های دانلودی سیستم عامل اندروید می باشد که با دارا بودن امتیاز 4.6 از 5 در پلی استوری از پرطرفدارین و بر ترین نرم افزارهای مدیریت دانلود به شمار می رود. این نرم افزار را می توانید به صورت رایگان از کافه بازار دانلود کنید.
مطالب غير اخلاقي

سعي تمام شده است تا رمان هاي غير اخلاقي در سايت رمان خانه گذاشته نشود با اين حال هر رمان يا مطلبي که از نظر کميته تعيين مصاديق و همچنين خوانندگان محترم مناسب تشخيص داده نشود سريعا حذف خواهد شد.به درخواست براي گذاشتن يا ارسال رمان هاي سانسور نشده و غير اخلاقي هم ترتيب اثر داده نخواهد شد. پس لطفا درخواست نکنيد.
سخني با خوانندگان

از خوانندگان محترم سايت رمان خانه خواهشمنديم در صورتي که رماني را داراي محتواي نامناسب تشخيص دادند ، نام رمان به همراه صفحه مورد نظر را برای ما ارسال کنند. با تشکر
درخواست همکاري

در صورتي که مايل به همکاري با ما هستيد و يا نويسنده هستيد و ميخواهيد که رمانهايتان در قالب کتاب الکترونيکي منتشر شود به وبسايت www.romankhane.ir مراجعه کرده و با ما تماس بگيريد.
َشبکه های اجتماعی