دانلود رمان عاشق

دانلود رمان عاشق

نویسنده: مارگاریت دوراس
ترجمه: قاسم روبین
خلاصه ای از داستان رمان:
داستان درباره زندگی دختری است که از یک خانواده ی فرانسوی هستن و درآمدشان از استعمار ویتنام به دست می آید. دختر داستان دو برادر داره که یکیشون غمخوار دختره و اون یکی بدسرشت و کج رفتاره...
قسمتی از متن رمان:
روزی که دیگر عمری از من گذشته بود، در سرسرای مکانی عمومی، مردی به طرفم آمد و بعد از معرفی خودش، گفت: مدت هاست که می شناسمتان، همه می گویند در سال های جوانی قشنگ بوده اید، ولی من آمده ام اینجا تا به شما بگویم که چهره فعلیتان به مراتب قشنگ تر از وقتی است که جوان بوده اید، من این چهره شکسته را بیشتر از چهره جوانیتان دوست دارم.
اغلب به تصویری می اندیشم که فقط خودم آن را می بینم، تا به حال هم حرفی از آن نزده ام، همیشه هم جلو چشمم است، با همان سکوتِ همیشگی و حیرت انگیز. از بین همه ی عکس ها همین یکی را می پسندم، خودم را در آن می شناسم، از دیدن آن مشعوف می شوم.
در زندگیم خیلی زود دیر شد؛ در هجده سالگی دیگر دیر شده بود. بین هجده و بیست و پنج سالگی، چهره ام طریقی دور از انتظار طی کرد. در هجده سالگی آدم سالخورده ای شده بودم. شاید همه همین طورند، نمی دانم، هیچ وقت از کسی نپرسیده ام. تا آنجا که به خاطر دارم خیلی ها در مورد شتابِ زمان با من حرف زده اند، گاهی هم آدم متاثر می شود، به هر حال سال ها را پشت سر می گذاریم، بهترین سال های جوانی را، خجسته ترین سال های عمر را. سالخوردگیِ غافلگیر کننده ای بود. می دیدم که سالخوردگی خط و خال صورتم را به هم ریخته، ترکیب قاطعی به لب و دهانم داده بود. چین های پیشانی ام عمیق شده بود. چهره سالخورده ام باعث وحشتم نشده بود، برعکس، برایم جالب بود، انگار کتابی بود که تند می خواندمش. ضمنا، بی آن که اشتباه کنم، می دانستم که این روال بالاخره روزی کند می شود، سیر طبیعی پیدا می کند. در ورودم به فرانسه، همان هایی که هفده سالگیم را دیده بودند، دو سال بعد، نوزده سالگیم را دیدند حیرت کردند. چهره تازه، دیگر چهره خودم بود، حفظش کرده بودم. البته چهره ام سال دیده تر شده بود، ولی نه آن قدرها که باید می شد. صورتم از چین چاک چاک است، چین هایی خشک، عمیق، بر پوستی درهم شکسته. بر خلافِ چهره های که چین های ریزی دارند و گوشتی فروافتاده، گوشت صورتم هنوز فرونیفتاده، قرص صورتم عوض نشده، خمیره اش اما خراب شده، چهره ای خراب دارم.
باری، برایتان بگویم که پانزده سال و نیمه ام. به هنگام گذر از رود مکونگ، سوار بر کرجی و تصویر طی گذر از رود، در ذهنم می ماند.
پانزده سال و نیمه ام و ساکن سرزمین بی فصول. در اینجا تمام فصول مثل هم اند، گرم و یکنواخت. ما در اقلیم گرم و پهناور این کره خاکی به سر می بریم، در اقلیمی بی بهار، بی نوبهار...
پنج شنبه 7 اردیبهشت 1396

رمان های پیشنهادی:

رمان عروسک سرامیکی

کتاب شب ملخ

رمان حریری به عطر یاس

رمان کوری

رمان تقابل

مشاهده لیست کامل رمان ها

ارسال نظر

نام شما:
پست الکترونیکی:
دیدگاه شما:


رمانهای پر بازدید

تماس با ماپيشنهاداتراهنمای دانلود رمان

برای دانلود از طریق گوشی موبایل بهتر است از نرم افزارهای دانلود موبایل استفاده شود. ADM یکی از بهترین و قدرتمندترین اپلیکیشن های مدیریت حرفه ای و پیشرفته برای فایل های دانلودی سیستم عامل اندروید می باشد که با دارا بودن امتیاز 4.6 از 5 در پلی استوری از پرطرفدارین و بر ترین نرم افزارهای مدیریت دانلود به شمار می رود. این نرم افزار را می توانید به صورت رایگان از کافه بازار دانلود کنید.
مطالب غير اخلاقي

سعي تمام شده است تا رمان هاي غير اخلاقي در سايت رمان خانه گذاشته نشود با اين حال هر رمان يا مطلبي که از نظر کميته تعيين مصاديق و همچنين خوانندگان محترم مناسب تشخيص داده نشود سريعا حذف خواهد شد.به درخواست براي گذاشتن يا ارسال رمان هاي سانسور نشده و غير اخلاقي هم ترتيب اثر داده نخواهد شد. پس لطفا درخواست نکنيد.
سخني با خوانندگان

از خوانندگان محترم سايت رمان خانه خواهشمنديم در صورتي که رماني را داراي محتواي نامناسب تشخيص دادند ، نام رمان به همراه صفحه مورد نظر را برای ما ارسال کنند. با تشکر
درخواست همکاري

در صورتي که مايل به همکاري با ما هستيد و يا نويسنده هستيد و ميخواهيد که رمانهايتان در قالب کتاب الکترونيکي منتشر شود به وبسايت www.romankhane.ir مراجعه کرده و با ما تماس بگيريد.
َشبکه های اجتماعی