دانلود رمان میرامار

دانلود رمان میرامار

نویسنده: نجیب محفوظ
ترجمه: رضا عامری
خلاصه ای از داستان رمان:
میرامار پانسیونی است که حوادث داستان در آن می گذرد. درواقع نقطه تلاقی تعدادی انسان، آرمان، احساس و طرز تفکر است. میرامار جایی است که سیاست با عشق، وطن با معشوق و مدارا با پیرزن پانسیون دار تعریف می شوند. میرامار در واقع یک داستان سیاسی -تاریخی در بطن یک رمان عشقی است. و دخترک خدمتکار بازیگر اصلی آن است. آدم های داستان هریک تعریف منحصر به فردی از دختر دارند. یکی پدرانه به او عشق می ورزد، یکی در پی لذتجویی است. دیگری او را برای بهره کشی و برقراری استبداد مردانه می خواهد. یکی هیچ توجهی به او ندارد. یکی او را با سواد می خواهد. دیگری بی سواد. دخترک خدمتکار از این بابت تنها یک سمبل است. سمبل واژه مقدسی به نام: وطن! و مردها سمبل نگاه های متکثر افراد به این واژه و آرمان های ناسیونالیستی شان. طبقه اجتماعی افراد به خوبی با طرز تفکرشان هم سواست. و داستان هوشمندانه تجربیات اجتماعی نویسنده را در قالب طرحی جذاب بیان می کند. داستان چند راوی دارد. شاید «نجیب محفوظ» این مصراع ارزشمند مولوی را شنیده است: هرکسی از ظن خود شد یار من...
قسمتی از متن رمان:
عمارت مرتفع عظیم مانند گذشته به تو نگاه می کند، به خاطر می آوری که می شناسی اش. اما او به چیزی نگاه نمیکند و به تو التفاتی ندارد و نمی شناسدت. دیوارهای پوسیده و طبله کرده از رطوبت سالیان عبوس شده اند. کل عمارت بر قطعه زمینی زبان مانند مشرف است که در دریای مدیترانه غرس شده و اطرافش را نخل ها و درختان سندیان جلوه داده اند، و سپس تا آنجا که در فصل شکار طنین تیررس تفنگ ها به گوش می رسد، امتداد یافته است. باد روح بخش وحشی قامت نحیف خمیده ام را به لرزهه می اندازد، بی آنکه مقاومت جدی چون ایام به باد رفته ی زندگی ام داشته باشم.
ماریانا، ماری عزیزم، امیدوارم همچنان که من با بیم ها و امیدهایم دست و پنجه نرم می کنم، تو هم در قطعه ی باستانی ات مانده باشی. وگرنه وای بر من و دنیای من. که دیگر واقعا چیزی نمانده و دنیا در چشمان کم سو و فرسوده و ابروهای سپید و ریخته ی من به شکل غریبی تکرار میشود.
و من بارها به سویت باز میگردم، اسکندریه!...
دوشنبه 11 اردیبهشت 1396

رمان های پیشنهادی:

رمان کوری

رمان تقابل

رمان عاشق

رمان نوای شب

رمان دلنواز عشق

مشاهده لیست کامل رمان ها

ارسال نظر

نام شما:
پست الکترونیکی:
دیدگاه شما:


رمانهای پر بازدید

تماس با ماپيشنهاداتراهنمای دانلود رمان

برای دانلود از طریق گوشی موبایل بهتر است از نرم افزارهای دانلود موبایل استفاده شود. ADM یکی از بهترین و قدرتمندترین اپلیکیشن های مدیریت حرفه ای و پیشرفته برای فایل های دانلودی سیستم عامل اندروید می باشد که با دارا بودن امتیاز 4.6 از 5 در پلی استوری از پرطرفدارین و بر ترین نرم افزارهای مدیریت دانلود به شمار می رود. این نرم افزار را می توانید به صورت رایگان از کافه بازار دانلود کنید.
مطالب غير اخلاقي

سعي تمام شده است تا رمان هاي غير اخلاقي در سايت رمان خانه گذاشته نشود با اين حال هر رمان يا مطلبي که از نظر کميته تعيين مصاديق و همچنين خوانندگان محترم مناسب تشخيص داده نشود سريعا حذف خواهد شد.به درخواست براي گذاشتن يا ارسال رمان هاي سانسور نشده و غير اخلاقي هم ترتيب اثر داده نخواهد شد. پس لطفا درخواست نکنيد.
سخني با خوانندگان

از خوانندگان محترم سايت رمان خانه خواهشمنديم در صورتي که رماني را داراي محتواي نامناسب تشخيص دادند ، نام رمان به همراه صفحه مورد نظر را برای ما ارسال کنند. با تشکر
درخواست همکاري

در صورتي که مايل به همکاري با ما هستيد و يا نويسنده هستيد و ميخواهيد که رمانهايتان در قالب کتاب الکترونيکي منتشر شود به وبسايت www.romankhane.ir مراجعه کرده و با ما تماس بگيريد.
َشبکه های اجتماعی