دانلود رمان روژان قربانی یک رسم

دانلود رمان روژان قربانی یک رسم

• نویسنده: آسایا آریایی
خلاصه ای از داستان رمان:
این قصه حکایت روژان است . روژان بختیاریی که با کشته شدن جوانی ایلی دیگر توسط برادرش رادمان زندگیش متحول می شود .
آقابک که فردی خودخواه و خودرای است روژان را به خون بس می فرستد .
این تصمیم آقابک همه جوانب زندگی روژان را عوض میکند.
و از طرفی حکایت کیاوش است. کیاوش بختیاری که عموزاده اش توسط فردی روژان به قتل رسیده است و حالا بزرگان خاندان برای جلوگیری به ریختن خون های بیشتر پیشنهاد خون بس را قبول میکند .
این تصمیم بزرگان ایل همه جوانب زندگی کیاوش را عوض میکند...
قسمتی از متن رمان:
از بچه ها خداحافظی میکنم و میرم خونه تا وسایلمو جمع کنم. یه ماه استراحت باید فوق العاده باشه بعد از اون همه کار تو بیمارستان و سرپا موندن. استراحت و سواری، دلم یه جوری میشه. میرم خونه که زودتر کارامو انجام بدم. عجله دارم نه به خاطر دیدن خانوادم، نه به خاطر اینکه چند ماه ندیدمشون نه، فقط به خاطر نازگلم، اسب نازم، عشقم. من عاشقشم، از همون بچگی عاشقش بودم، کمبود های زندگیمو با نازگل رفع کردم البته اون وقت هایی که نزدیکم بود که خیلی کم پیش می یومد. بعضی وقتها فکر میکنم خیلی بی عاطفه ام، ولی باید از کی دوست داشتن و با عاطفه بودنو یاد میگرفتم ، از یه اسب؟
از اون وقتی که فهمیدم چی به چیه ی فرق بود بین من و برادرام، فرق بود بین تک دختر خاندان و پسرای ایل. تو کل زندگیم حسرت خوردم، تو بچگی حسرت محبتی که پدر و مادرم به برادرام میکردن، وقتی که آقابک همه ی نوه هاشو که از قضا همه پسر بودنو دور خودش جمع میکرد و من از دور فقط تماشاشون میکردم، چون اجازه نداشتم برم تو جمعشون، چون من یه دختر بودم. از همون بچگی تنها بودم، خواهر نداشتم که هیچ، هیچ دختری تو فامیل نبود که با من همبازی باشه.
میخندیدم، اذیت میکردم، شیطونی میکردم، تنهایی. انگیزه رفتن من فقط و فقط دیدن نازگلم بود و بس. دیدن خانوادم اونقدر اهمییت نداشت ولی باید می رفتم دیگه. من روژانم، تک دختر خاندان بختیاری، که 32 سال پیش چشم به این دنیای به اصطالح زیبا باز کردم، خیلی از اون سالها گذشته و حالا من دانشجوی انترنی پزشکی هستم. دختری که به خاطر دختر بودن همیشه دور بود، دور بود از خانواده، دور بود از ایل. به سن مدرسه که رسیدم فرستاندم مدرسه شبانه روزی . از همونجا شروع شد دوری من و خانوادم تا اینجا که الان من ایستادم، تا الان که 32 سالمه. خیلی ساله که فهمیدم اونقدری که پسرا واسه خاندان ما ارزش دارن دخترا هیچ ارزشی ندارن، هیچی. تعطیالت هر سال میرم خونه، میرم شهرم، نه اینکه خوش بگذره، نه اینکه دلتنگ باشم، نه. از روی تکلیف و اجبار وگرنه من و چه به اونا. من خیلی ساله که فقط از خانواده اون پولی که هر ماه تو حسابم میریزن فهمیدم. شاید اگه از خانوادم محبت میدیدم اوضاع خیلی فرق میکرد، با اینکه اونا هیچ احساسی به من ندارند ولی من یه دخترم با احساسات دخترونه، ته دلم دوسشون دارم و دوست دارم مثل بقیه دخترا عاشق خانوادم باشم. از برادرام بگم، رادفر، رادمان و رادمهر. میگن دخترا عاشق برداراشونن. ولی واسه من همه چی یه جوره دیگه است. من متفاوتم، متفاوت تر از همه دوستام. همیشه آرزو داشتم تو یه خانواده ی معمولی به دنیا اومده باشم تا اینکه تو خاندان آقابک. دوست داشتم مادر مهربون و فداکار داشته باشم ...
شنبه 20 خرداد 1396

رمان های پیشنهادی:

رمان تولدی دیگر

رمان شبهای آفتابی من

رمان جنگلبان

رمان تاریکی

رمان شیرینی شیدایی

مشاهده لیست کامل رمان ها

ارسال نظر

نام شما:
پست الکترونیکی:
دیدگاه شما:


رمانهای پر بازدید

تماس با ماپيشنهاداتراهنمای دانلود رمان

برای دانلود از طریق گوشی موبایل بهتر است از نرم افزارهای دانلود موبایل استفاده شود. ADM یکی از بهترین و قدرتمندترین اپلیکیشن های مدیریت حرفه ای و پیشرفته برای فایل های دانلودی سیستم عامل اندروید می باشد که با دارا بودن امتیاز 4.6 از 5 در پلی استوری از پرطرفدارین و بر ترین نرم افزارهای مدیریت دانلود به شمار می رود. این نرم افزار را می توانید به صورت رایگان از کافه بازار دانلود کنید.
مطالب غير اخلاقي

سعي تمام شده است تا رمان هاي غير اخلاقي در سايت رمان خانه گذاشته نشود با اين حال هر رمان يا مطلبي که از نظر کميته تعيين مصاديق و همچنين خوانندگان محترم مناسب تشخيص داده نشود سريعا حذف خواهد شد.به درخواست براي گذاشتن يا ارسال رمان هاي سانسور نشده و غير اخلاقي هم ترتيب اثر داده نخواهد شد. پس لطفا درخواست نکنيد.
سخني با خوانندگان

از خوانندگان محترم سايت رمان خانه خواهشمنديم در صورتي که رماني را داراي محتواي نامناسب تشخيص دادند ، نام رمان به همراه صفحه مورد نظر را برای ما ارسال کنند. با تشکر
درخواست همکاري

در صورتي که مايل به همکاري با ما هستيد و يا نويسنده هستيد و ميخواهيد که رمانهايتان در قالب کتاب الکترونيکي منتشر شود به وبسايت www.romankhane.ir مراجعه کرده و با ما تماس بگيريد.
َشبکه های اجتماعی