دانلود رمان باز به دنبال پریشانی ام

دانلود رمان باز به دنبال پریشانی ام

نویسنده: الهام نجفی فر
اختر پانزده ساله است و هنوز در خانه ی پدری زندگی میکند، پدرش قاپوچی (دربان) خانه ی ابولفتح خان معتمدی است و از آنجایی که خانواده ی اختر از افراد کم بضاعت در آن زمان بودند تصمیم میگیرند با هر ترفندی که شده اختر را به کلفتی در یکی از خانه های علما یا تجار و بزرگان بفرستند و دستمزدی که از کار کردن اختر در آن خانه به انها پرداخت میشود برای اختر جهیزیه فراهم کنند. از طرفی نیز دختران خانواده های کم بضاعت و بی بضاعت که امکان تحصیل نداشتند فقط با ازدواج کردن و بچه دار شدن به آرامش میرسیدند و کنیزی در خانواده ی ثروتمندان چیزی بود که این دخترها به آن امید بسته بودند...
قسمتی از متن رمان:
دقیقا آن روزها را به یاد دارم روزی که ننه رباب لباس ها را در قدح ریخته بود و به آن ها چنگ میزد صدای دست فروشی که فریاد میزد: جوجه ای، جوجه ای، فضای کوچه و خانه ی کوچک ما را پر کرده بود. در همان هنگام بود که آقا میرزا با چهره ای خندان وارد شد و فریاد زد: رباب کجایی زود بیا که خبرهای خوبی آورده ام.
ننه رباب از روی زمین بلند شد و دستانش را با چاقچوقش پاک کرد و گفت: خوش خبر باشی احمد میرزا، چه خبر شده؟
آقام با خوشحالی به ننه رباب گفت: بلاخره اختر هم رفتنی شد.
من با تعجب به صحبت های ننه رباب و آقا میرزا گوش میدادم و با خودم فکر میکردم که آقا میرزا چه نقشه ای برای سرنوشت و آینده ی من کشیده!
ننه رباب انگاری که متوجه ی حرف آقامیرزا نشده بود ولی من در قلبم حس های خوبی داشتم شاید قرار بود من هم مثل اقدس و بقیه ی دخترهای هم سن و سالم ازدواج کنم، هر تصمیمی که آقا میرزا برای من گرفته بود از این بلاتکلیفی بهتر بود.
من پانزده سال داشتم و تقریبا اکثر دخترهای هم سن و سال من به خانه ی شوهر رفته بودند چیزی که بیشتر از همه من را ناراحت میکرد این بود که همین چند وقت پیش اقدس که همبازی و دوست قدیمی من بود نیز به خانه ی شوهر رفته بود.
من در اکثر روزها با اقدس قالی بافی و گلدوزی میکردم و با هم از رویاها و آرزوهایمان حرف میزدیم، چه روزهای خوبی را در کنار اقدس گذرانده بودم و او برای من حکم خواهر نداشته ام راپیدا کرده بود. چقدر با او درد دل میکردم و به درد دلهای او گوش میدادم، یادش به خیر که چه روزهای خوبی را با اقدس گذرانده بودم ولی در این روزها، من بیشتر از همیشه احساس تنهایی و درماندگی و بی فایده بودن داشتم ...
چهارشنبه 31 خرداد 1396

رمان های پیشنهادی:

رمان قلب ستاره

رمان اعدام یا انتقام

رمان انتقام خون

رمان در امتداد مرگ

رمان دردم

مشاهده لیست کامل رمان ها

ارسال نظر

نام شما:
پست الکترونیکی:
دیدگاه شما:


رمانهای پر بازدید

تماس با ماپيشنهاداتراهنمای دانلود رمان

برای دانلود از طریق گوشی موبایل بهتر است از نرم افزارهای دانلود موبایل استفاده شود. ADM یکی از بهترین و قدرتمندترین اپلیکیشن های مدیریت حرفه ای و پیشرفته برای فایل های دانلودی سیستم عامل اندروید می باشد که با دارا بودن امتیاز 4.6 از 5 در پلی استوری از پرطرفدارین و بر ترین نرم افزارهای مدیریت دانلود به شمار می رود. این نرم افزار را می توانید به صورت رایگان از کافه بازار دانلود کنید.
مطالب غير اخلاقي

سعي تمام شده است تا رمان هاي غير اخلاقي در سايت رمان خانه گذاشته نشود با اين حال هر رمان يا مطلبي که از نظر کميته تعيين مصاديق و همچنين خوانندگان محترم مناسب تشخيص داده نشود سريعا حذف خواهد شد.به درخواست براي گذاشتن يا ارسال رمان هاي سانسور نشده و غير اخلاقي هم ترتيب اثر داده نخواهد شد. پس لطفا درخواست نکنيد.
سخني با خوانندگان

از خوانندگان محترم سايت رمان خانه خواهشمنديم در صورتي که رماني را داراي محتواي نامناسب تشخيص دادند ، نام رمان به همراه صفحه مورد نظر را برای ما ارسال کنند. با تشکر
درخواست همکاري

در صورتي که مايل به همکاري با ما هستيد و يا نويسنده هستيد و ميخواهيد که رمانهايتان در قالب کتاب الکترونيکي منتشر شود به وبسايت www.romankhane.ir مراجعه کرده و با ما تماس بگيريد.
َشبکه های اجتماعی