دانلود رمان از نسل آفتاب

دانلود رمان از نسل آفتاب

نويسنده: ثمین بانو
خلاصه ای از داستان رمان:
این رمان روایتگر قصه زندگی دختری از اهالی کردستان به نام اَوین هست که فریب یه گروهک تروریستی می خوره و به امید فردایی بهتر برای خودش و خانواده فقیرش، به عضویت اون گروهک درمیاد.
این تصمیم اشتباه چنان تاثیر عمیقی روی زندگیش می گذاره که دختر در خواب هم نمی دیده. در مدت کوتاهی بعد از ورود به اردوگاه و مسلح شدن، اوین متوجه می شه نه تنها اون آرمان هایی که بخاطرش عضو گروهک شده هرگز معنای واقعی نداشته، بلکه آبرو و پاکدامنیش هم هر لحظه در خطره. اوین از دانیار، که از بستگانش هست و چندین سال پیش عضو گروهک شده، برای فرار از اردوگاه تقاضای کمک می کنه. دانیار هم حاضر می شه به فرارِ اوین کمک کنه اما در مقابل از اون دختر می خواد که اگه موفق به فرار شد کاری واسش انجام بده و اون کار چیزی نیست جز…
قسمتی از متن رمان:
خورشید با تمام عظمتش پشت کوه های سر به فلک کشیده "قندیل" خود را پنهان می کرد . دخترک در ارتفاعات آن رشته کوه آشنا ایستاده بود و گیسوان لَختِ روشنش را به دست بادهای گرم جنوبی سپرده بود. اوین نگاه براقش را به چراغ های سوسوزنِ خانه های دور دوخت. پلک های خسته اش را بر هم گذاشت و در عالم رویا، اَوین هشت ساله ای شد. همان اَوین پر شر و شوری که دست هایش را پروانه وار باز می کرد و بر دامن پر گل کوهستان می دوید و سرخوش، قاه قاه می خندید. همان دخترکی که با استشمام عطر گل های بهاری، مـ ـست می شد و دامن پر چین و رنگ رنگش را روی دشت پهن می کرد، می رقصید و می رقصید و صدای خنده اش در صدای دخترکان هم نسلش گم می شد. همان دخترکی که مادر دست لای موهایش می کرد و از آن گیسوان آشفته در دست باد، گیسی می بافت و منظم پشت سرش می انداخت. همان که شیفته بـ ـوسه مادر بر پیشانیش بود. گویی آنروزهای دور، تمام دارایی اش، تمام همّ و غمش همان لحظه هایی بود که می ترسید حتی صدمی از ثانیه اش را هم از دست بدهد. آنروزها، به رسم بچگی خوش بود و میدانست که به اندک قناعت کند، قنوت بگیرد و غرق در لحظه های اکنون باشد. اما افسوس که کودکی گذشت. اَوین هشت ساله دیروز، دو هشت سال دیگر از زندگی را تجربه کرد. زندگی آنقدر جدی شد که دیگر نه رنگ سرخ شقایق های عاشقِ وحشی، خیره اش کرد و نه عطر دل انگیز بابونه های سپید، مــستش!
دخترک، شد یک اَوین جدی، یک اَوین ناراضی ِتلخ. آن سال نه آسمان با او و مردم سردشت، سر سازش داشت و نه زمین. محصول کشاورزیشان که تنها راه تامین معاش خانواده او بود را باران بی موقع و بادهای تند فصلی ساقه شکاند، سیل به دل زمین هایشان زد و ‌تگرگ مانند سنگ از آسمان بارید و هر آنچه محصول به جا مانده بود را سنگسار کرد و از بین برد. پدرش ماند و مزرعه بی محصول و شرمندگیِ عیال و فرزند...
یک شنبه 15 مرداد 1396

رمان های پیشنهادی:

رمان مجازات شیرین

رمان یه دروغ

رمان زندگی دلناز

رمان تو کیستی

رمان سرعت ماشین عشق

مشاهده لیست کامل رمان ها

ارسال نظر

نام شما:
پست الکترونیکی:
دیدگاه شما:


رمانهای پر بازدید

تماس با ماپيشنهاداتراهنمای دانلود رمان

برای دانلود از طریق گوشی موبایل بهتر است از نرم افزارهای دانلود موبایل استفاده شود. ADM یکی از بهترین و قدرتمندترین اپلیکیشن های مدیریت حرفه ای و پیشرفته برای فایل های دانلودی سیستم عامل اندروید می باشد که با دارا بودن امتیاز 4.6 از 5 در پلی استوری از پرطرفدارین و بر ترین نرم افزارهای مدیریت دانلود به شمار می رود. این نرم افزار را می توانید به صورت رایگان از کافه بازار دانلود کنید.
مطالب غير اخلاقي

سعي تمام شده است تا رمان هاي غير اخلاقي در سايت رمان خانه گذاشته نشود با اين حال هر رمان يا مطلبي که از نظر کميته تعيين مصاديق و همچنين خوانندگان محترم مناسب تشخيص داده نشود سريعا حذف خواهد شد.به درخواست براي گذاشتن يا ارسال رمان هاي سانسور نشده و غير اخلاقي هم ترتيب اثر داده نخواهد شد. پس لطفا درخواست نکنيد.
سخني با خوانندگان

از خوانندگان محترم سايت رمان خانه خواهشمنديم در صورتي که رماني را داراي محتواي نامناسب تشخيص دادند ، نام رمان به همراه صفحه مورد نظر را برای ما ارسال کنند. با تشکر
درخواست همکاري

در صورتي که مايل به همکاري با ما هستيد و يا نويسنده هستيد و ميخواهيد که رمانهايتان در قالب کتاب الکترونيکي منتشر شود به وبسايت www.romankhane.ir مراجعه کرده و با ما تماس بگيريد.
َشبکه های اجتماعی