دانلود رمان لیدی ال

دانلود رمان لیدی ال

نويسنده: رومن گاری
ترجمه: مهدی غبرایی
خلاصه ای از داستان رمان:
داستان زندگی زنی به نام انت است که در یک خانواده ی متوسط به دنیا می آید. پدرش مردی بود با گرایشات انارشیستی. مردی که مدام مست بود و از شعار آزادی برابری برادری دم میزد.
این باعث می شد که در ذهن کودکانه ی انت این شعار و این تفکر حسی منزجر کننده به وجود آورد. مثلا بعضی از شعار های پدر انت که می گفت: « ازدواج یک جور دزدی است و به هیچ وجه عادلانه تر از انواع دیگر مالکیت خصوصی نیست».
او ازدواج و ناموس پرستی را نوعی احتکار جنسی به حساب می آورد.
انت و پدرش در خیابانی به نام لاپ زندگی میکردند که مرکز فعالیت پااندازان است. پااندازانی که هر شب کنار تیر برق می ایستند و منتظر می مانند.
»شب ها محله در غرق پااندازان بود.کسی نمی توانست مانعی بر سر راه جنتلمن ها با آن لباس های شب و کلاه های سیلندر و عصا های دسته عاج و شنل های ابریشمی داشتند به وجود بیاورد. بلکه برعکس برای وازدگان حقیقی با نیت های سادیستی و مازو خیستی و لذت جویان آب از سر گذشته چیزی جذاب تر از تاریکی خطر ناک و خشونت اعماق این لجنزار وجود نداشت«.
پدر انت وظیفه ی خودش می دانست تااصول انارشی را بی کم و کاست به او بیاموزد.
و همین موجب فاصله گرفتن مدام انت از پدرش می شد...
قسمتی از متن رمان:
پنجره باز بود. دسته گل لاله و رز بر زمينه آسمان آبي و نور تابستاني تابلوهاي ماتيس را به‌خاطرش مي‌آورد و حتي به نظر مي‌رسيد گلبرگ‌هاي زردي كه بر چارچوب پنجره افتاده‌اند به ظرافت از قلم موي استادي بزرگ تراويد‌ه‌اند. ليدي ال از رنگ زرد بيزار بود و تعجب مي‌كرد كه چگونه اين گل‌ها به آن گلدان دوره مينگ راه يافته‌اند.
روزگاري گذاشتن هيچ دسته‌گلي در خانه بي‌اجازه و تاييد او ميسر نبود. اما اينك زني بود سالخورده و بي‌اعتنا و گوشه گير. پس از جنگ جهاني اول چندين سال يك هنرمند گل آراي ژاپني را از هنرستان معروف تاني استخدام كرده بود، او مردي بود در كار خود بيش از حد خبره و هوشيار كه درباره ترتيب هر چيزي از پيش مي‌انديشيد و نقشه مي‌كشيد و در زمان اقتدارش گل‌ها از آزادي و اختيار برخوردار نبودند. بعدها خود مراقبت از گل‌ها را به عهده گرفت و باغ‌هايش چه در انگلستان، چه در ايتاليا شايد از زيبايي صاحبش بلند آوازه‌تر بودند. اما از همه اين‌ها سال‌ها گذشته بود. به پشتي صندلي خود تكيه داده سرش را بر مخده كوچكي كه در 30 سال اخير در مسافرت‌ها همراه خود داشت گذاشته بود. نقش‌هاي روي مخده را بسيار دوست مي‌داشت. اين نقش حيوانات گوناگوني را نشان مي‌داد كه در باغ بهشت در صلح و صفا با يكديگر به‌سر مي‌بردند. دستش بر عصاي ظريفش قرار داشت. از پنجره به قبه عمارت كلاه فرنگي مي‌نگريست كه در آن سوي درخت‌هاي شاه بلوط استخرها و محوطه گلكاري در برابر آسمان انگليس گسترده بود. همان جا كه تركيب ابرها و آسمان آبي فام لابه‌لاي آن كمابيش مانند جامه‌هاي دختران پسرش به نظر مي‌رسيد دقيقا قراردادي و بي‌نقص. اغلب مي‌انديشيد كه آسمان انگليس فاقد شور و هيجان است. حتي در باراني‌ترين و طوفاني‌ترين حالت از عنصر درام خالي است و مي‌كوشد رفتاري به هنجار داشته باشد. آسماني است كه مانند اطفال تربيت شده در برابر جامعه مبادي آداب رفتار صحيحي دارد. اينك تنها توقعي كه از اين آسمان داشت اين بود كه همچون پس‌زمينه‌اي آبي و ملايم در پشت قبه عمارت كلاه ‌فرنگي به همان حال هميشگي بماند تا او بتواند گاه به‌گاه ساعتي لبخند بر لب به تماشايش بنشيند. عمارت كلاه فرنگي به سبك شرقي ساخته شده بود و او را به ياد بسفر و گلدن هورن مي‌انداخت كه آن همه دوستش داشت...
سه شنبه 14 شهریور 1396

رمان های پیشنهادی:

رمان مرز عجیب عشق

رمان یاسمینا

رمان نفوذ ناپذیر

رمان همسفر گریز

رمان بر خاک احساس قدم میگذارم

مشاهده لیست کامل رمان ها

ارسال نظر

نام شما:
پست الکترونیکی:
دیدگاه شما:


رمانهای پر بازدید

تماس با ماپيشنهاداتراهنمای دانلود رمان

برای دانلود از طریق گوشی موبایل بهتر است از نرم افزارهای دانلود موبایل استفاده شود. ADM یکی از بهترین و قدرتمندترین اپلیکیشن های مدیریت حرفه ای و پیشرفته برای فایل های دانلودی سیستم عامل اندروید می باشد که با دارا بودن امتیاز 4.6 از 5 در پلی استوری از پرطرفدارین و بر ترین نرم افزارهای مدیریت دانلود به شمار می رود. این نرم افزار را می توانید به صورت رایگان از کافه بازار دانلود کنید.
مطالب غير اخلاقي

سعي تمام شده است تا رمان هاي غير اخلاقي در سايت رمان خانه گذاشته نشود با اين حال هر رمان يا مطلبي که از نظر کميته تعيين مصاديق و همچنين خوانندگان محترم مناسب تشخيص داده نشود سريعا حذف خواهد شد.به درخواست براي گذاشتن يا ارسال رمان هاي سانسور نشده و غير اخلاقي هم ترتيب اثر داده نخواهد شد. پس لطفا درخواست نکنيد.
سخني با خوانندگان

از خوانندگان محترم سايت رمان خانه خواهشمنديم در صورتي که رماني را داراي محتواي نامناسب تشخيص دادند ، نام رمان به همراه صفحه مورد نظر را برای ما ارسال کنند. با تشکر
درخواست همکاري

در صورتي که مايل به همکاري با ما هستيد و يا نويسنده هستيد و ميخواهيد که رمانهايتان در قالب کتاب الکترونيکي منتشر شود به وبسايت www.romankhane.ir مراجعه کرده و با ما تماس بگيريد.
َشبکه های اجتماعی